Tiskové zprávy - archiv 2015

Úřad Regionální rady Jihozápad odmítá kritiku NKÚ k novostavbě plzeňského divadla (7/12/2015)

Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad (ÚRR JZ) se důrazně ohrazuje proti některým závěrům Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) k novostavbě plzeňského divadla. Ten v dnes zveřejněné tiskové zprávě s názvem: „Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015: ze 17 plánovaných projektů se jich uskutečnilo jen 11“ například kritizoval hodnotící kritéria ÚRR JZ, podle nichž byly vybrány kulturní projekty v Plzni.

Úřad Regionální rady Jihozápad odmítá kritiku NKÚ k novostavbě plzeňského divadla

ROP Jihozápad je jedním z nejúspěšnějších dotačních programů (1/12/2015)

Regionální operační program NUTS II Jihozápad (ROP Jihozápad) je jedním z nejúspěšněji čerpaných operačních programů v období 2007–2013. Zaznělo to na dnešní Výroční konferenci ROP Jihozápad, která se konala v českobudějovickém Clarion Congress Hotelu. Přestože programové období bylo formálně ukončeno v roce 2013, poslední financez ROP Jihozápad příjemci dotací stále dočerpávají.

ROP Jihozápad je jedním z nejúspěšnějších dotačních programů.

Výroční konference zhodnotí ROP Jihozápad (18/11/2015)

Ohlédnutí za sedmiletým programovým obdobím Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad (ROP Jihozápad) čeká účastníky prosincové výroční konference. Ta se konala každoročně ke konci roku a letos naposledy zhodnotí stav čerpání financí z Evropské unie prostřednictvím ROP Jihozápad. Konference je připravena na 1. 12. v Clarion Congress Hotelu v Českých Budějovicích.

Výroční konference zhodnotí ROP Jihozápad

ROP Jihozápad proplácí dotace nejrychleji i na podzim (30/10/2015)

Regionální operační program NUTS II Jihozápad (ROP Jihozápad) stále setrvává v nejrychleji rostoucím tempu proplácení financí na projekty úspěšným žadatelům. Už podruhé byl v meziměsíčním nárůstu objemu proplacených finančních prostředků na prvním místě ze všech ostatních operačních programů, tentokrát za září. V celkovém objemu proplacených projektů se díky rychlému tempu posunul na čtvrté místo ze všech operačních programů, přičemž v říjnu proplatil více než 520 milionů korun.

ROP Jihozápad proplácí dotace nejrychleji i na podzim

ROP Jihozápad zvýšil nejrychleji tempo proplácení dotací (21/10/2015)

Regionální operační program NUTS II Jihozápad (ROP Jihozápad) proplácí finance na projekty úspěšným žadatelům nejrychleji rostoucím tempem ze všech podpůrných programů, které jsou v České republice k dispozici k čerpání dotací z Evropské unie. Vyplývá to z informace o stavu čerpání prostředků z Evropské unie ke konci letošního srpna, podle níž je z fondů EU proplaceno 83,5 % z celkové částky, která je pro Českou republiku vyhrazena v rámci programového období 2007–2013. ROP Jihozápad zvýšil nejrychleji tempo proplácení dotací

Turistické cíle, podpořené z ROP Jihozápad, zaujaly veřejnost (7/10/2015)

Celkem šestnáct turistických cílů, které mohla během letošních letních prázdnin navštěvovat veřejnost v rámci cestovatelské soutěže KOMPAS, zaujalo. Účastníkům soutěže se nejvíc líbil Pavilon skla v Klatovech a letní kino v témže městě. Zájem projevili také o koupaliště v Nýřanech, Sportovně-rekreační komplex na Borku u Českých Budějovic nebo Svatojánské muzeum v Nepomuku.

Turistické cíle, podpořené z ROP Jihozápad, zaujaly veřejnost

Modernizace škol v krajích se neobešla bez pomoci EU (17/9/2015)

Školy v Plzeňském a Jihočeském kraji by bez finanční podpory Evropské unie nebyly tolik modernizovány a rozšiřovány. Díky Regionálnímu operačnímu programu NUTS II Jihozápad bylo v uplynulých osmi letech podpořeno 201 projektů základního, středního a vyššího odborného školství na jihozápadě Čech. Dosud proplaceno přitom bylo bezmála 996 milionů korun.

Modernizace škol v krajích se neobešla bez pomoci EU

ROP Jihozápad se zasloužil o více než tisíc kilometrů silnic (4/9/2015)

Regionální operační program NUTS II Jihozápad (ROP Jihozápad) byl jedním z nejúspěšněji čerpaných operačních programů v období 2007–2013. Vyplývá to z nejnovější bilance programu. Do regionu Jihozápad mířil velký objem financí na silnice druhé a třetí třídy, místní komunikace, rekonstrukce kulturních památek a domovů pro seniory.

ROP Jihozápad se zasloužil o více než tisíc kilometrů silnic

Kilometry silnic vznikají díky podpoře z ROP NUTS II Jihozápad (27/8/2015)

Několik kilometrů silnic v Plzeňském a Jihočeském kraji bude v letošním roce dokončeno díky finanční podpoře Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad (ROP Jihozápad). Deklarují to smlouvy Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad s obcemi a městy, podepsané letos v létě na podporu rozvoje místních komunikací.

Kilometry silnic vznikají díky podpoře z ROP NUTS II Jihozápad

V otázce projektů „Světovaru“ rozhodl Výbor Regionální rady správně (25/8/2015)

Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) potvrdil, že Výbor Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad nijak nepochybil, když rozhodl nepodpořit projekty „4x4 Cultural Factory Světovar“ a „Archiv Světovar“ z Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad. Na oba projekty město Plzeň chtělo vloni získat dotaci z Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad, ale neuspělo.

V otázce projektů „Světovaru“ rozhodl Výbor Regionální rady správně

Na koupaliště v jihozápadních Čechách významně přispěla EU (17/7/2015)

Obyvatelé i návštěvníci Plzeňského a Jihočeského kraje se v létě koupají i díky financím z Evropské unie. Několik desítek veřejných koupališť zde totiž bylo vybudováno díky podpoře Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad. Jen letos bylo otevřeno hned několik nových nebo zrekonstruovaných plaveckých bazénů.

Na koupaliště v jihozápadních Čechách významně přispěla EU

ROP Jihozápad přípravil na prázdniny soutěž pro cestovatele (29/6/2015)

Už čtvrtým rokem se může veřejnost zapojit do letní cestovatelské soutěže s názvem KOMPAS, tentokrát s heslem Cestuj s ROP Jihozápad!, kterou pořádá Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad. Podstatou soutěže je cestování napříč Plzeňským a Jihočeským krajem a návštěva vybraných projektů podpořených financemi z Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad. Účastníci soutěže mohou vyhrát hodnotné ceny.

ROP Jihozápad připravil na prázdniny soutěž pro cestovatele

ROP Jihozápad zpestří dětem návštěvu plzeňské Zoo (18/6/2015)

Na středu 24. června připravuje Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad, který pomáhá čerpat finanční prostředky z Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad, den dětí v Zoo Plzeň. Akce je tematicky zaměřena na žáky prvního stupně základních škol, zúčastnit se jí však může kdokoli, kdo Zoo Plzeň navštíví.

ROP Jihozápad zpestří dětem návštěvu plzeňské Zoo

ROP Jihozápad připravuje dětský den v Zoo (16/6/2015)

V sobotu 20. června si děti užijí zábavu během dětského dne v Zoo Ohrada v Hluboké nad Vltavou. Tuto akci organizuje hlubocká Zoo společně s Hitrádiem Faktor, Zdravotní pojišťovnou ministerstva vnitra České republiky a Úřadem Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad. Ten pomáhá čerpat finanční prostředky z Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad.

ROP Jihozápad připravuje dětský den v Zoo

Úřad Regionální rady Jihozápad se otevře veřejnosti (6/5/2015)

Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad v Českých Budějovicích i v Plzni se otevře veřejnosti. Den otevřených dveří chystá ve svém sídle v Jeronýmově ulici v Českých Budějovicích i ve své plzeňské pobočce v Poděbradově ulici v pondělí 11. 5., a to na počest Dne Evropy, který slavíme 9. 5.

Úřad Regionální rady Jihozápad se otevře veřejnosti

Úřad Regionální rady NUTS II Jihozápad povede Karel Hron (4/5/2015)

Úřad Regionální rady NUTS II Jihozápad povede Karel Hron

Úřad Regionální rady NUTS II Jihozápad povede Karel Hron

Na rozvoj silnic půjde 150 milionů korun (4/5/2015)

Zhruba 150 milionů korun z Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad (ROP JZ) bude v příštích měsících investováno do rozvoje komunikací v obcích a městech Plzeňského a Jihočeského kraje. Výběr konkrétních staveb dnes (pondělí 4. 5.) schválil Výbor Regionální rady NUTS II Jihozápad.

Na rozvoj silnic půjde 150 milionů korun

ROP NUTS II Jihozápad významně přispěl k modernizaci škol (20/4/2015)

Školy v Plzeňském a Jihočeském kraji by bez finanční podpory Evropské unie nebyly zdaleka tak moderní a neměly tolik míst pro své žáky a studenty. Díky Regionálnímu operačnímu programu NUTS II Jihozápad bylo v uplynulých osmi letech podpořeno 201 projektů základního, středního a vyššího odborného školství na jihozápadě Čech. Dosud proplaceno přitom bylo 881 milionů korun. Podle představitelů ROP NUTS II Jihozápad je právě školství jednou z oblastí, která finanční pomoc nejen z evropských fondů potřebuje nejvíce.

ROP NUTS II Jihozápad významně přispěl k modernizaci škol

Stavby s podporou ROP Jihozápad uspěly v prestižní soutěži stavbařů (17/4/2015)

Hned několik staveb podpořených financemi z Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad (ROP Jihozápad) uspělo v klání o prestižní stavbu jižních Čech PRESTA 2012–2014. Ocenění udělila v minulém týdnu opět po dvou letech jedenáctičlenná odborná porota, složená ze zástupců oblastní pobočky Českého svazu stavebních inženýrů, České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Svazu podnikatelů ve stavebnictví Jihočeského kraje.

Stavby s podporou ROP Jihozápad uspěly v prestižní soutěži stavbařů

Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad začne s proplácením projektů až tento měsíc (20/3/2015)

Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad začne s proplácením projektů až tento měsíc

Dne 17. 3. 2015 proběhlo v Praze jednání předsedů regionálních rad se zástupci Ministerstva pro místní rozvoj. Účelem jednání bylo vyjednání podmínek, které jsou nezbytné k řádnému dokončení regionálních operačních programů a financování jednotlivých projektů.

Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad začne s proplácením projektů až tento měsíc

ROP Jihozápad v minulém roce opět výrazně napomohl rozvoji Jihočeského a Plzeňského kraje (2/2/2015)

Regionální operační program Jihozápad (ROP Jihozápad) plní své poslání a výrazně pomáhá rozvoji obou krajů. Celkem bylo v roce 2014 v pěti výzvách předloženo 276 projektových žádostí, které měly v součtu hodnotu téměř 2,5 miliardy korun. Projektů, které splnily veškeré podmínky pro udělení dotace, bylo nakonec 135 v celkové hodnotě více než 1,6 miliardy korun. Nejvíce peněz putovalo do modernizace regionální silniční sítě a modernizace místních komunikací.

ROP Jihozápad v minulém roce opět výrazně napomohl rozvoji Jihočeského a Plzeňského kraje

ROP Jihozápad se ohradil proti rozhodnutí NKÚ, že pochybil (12/1/2015)

Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad (ÚRR) nesouhlasí s rozhodnutím Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ), který upozornil na nedostatky při financování, hodnocení a posuzování projektů, čerpajících dotace z Regionálního operačního programu (ROP) Jihozápad na rozvoj a obnovu regionálních zdravotnických zařízení. ÚRR podal námitku proti Kontrolnímu protokolu o kontrole č. 14/16, v němž NKÚ popisuje pochybení při špatném nastavení indikátorů, které měly mimo jiné sloužit k hodnocení projektů.

ROP Jihozápad se ohradil proti rozhodnutí NKÚ, že pochybil

O poslední finance z ROP Jihozápad byl v rámci 35. výzvy na rozvoj místních komunikací enormní zájem (7/1/2015)

Celkem 133 projektových žádostí bylo přijato v rámci poslední výzvy pro zájemce o dotace z Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu Jihozápad (ROP Jihozápad), která byla zaměřena na oblast podpory 1.5 Rozvoj místních komunikací. V Jihočeském kraji obce předložily 81 projektových žádostí v Plzeňském kraji pak 52. Celková hodnota všech 133 projektových žádostí je 879 907 687 Kč, přičemž vyčleněno je pro ni prozatím 115 milionů korun.

O poslední finance z ROP Jihozápad byl v rámci 35. výzvy na rozvoj místních komunikací enormní zájem

Archiv tiskových zpráv:20172016201520142013201220112010200920082007

poslední aktualizace: 7.12.2015

Provoz těchto webových stránek
je hrazen z Operačního programu Technická pomoc 2014–2020.

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní License.