Tiskové zprávy - archiv 2014

Projekty „Světovaru“ nebudou podpořeny dotací z ROP Jihozápad (16/12/2014)

Projekty „4x4 Cultural Factory Světovar“ a „Archiv Světovar“ nebudou financovány dotací z Regionálního operačního programu Jihozápad. Definitivně o tom rozhodl Výbor Regionální rady Jihozápad na svém zasedání dne 12. 12. 2014. Rozhodnutí předcházelo několik dlouhých a náročných jednání představitelů Regionálního operačního programu Jihozápad a zástupců města Plzně.

Projekty „Světovaru“ nebudou podpořeny dotací z ROP Jihozápad

ROP Jihozápad rozdělí ve své poslední výzvě 115 milionů korun na rozvoj místních komunikací (14/11/2014)

Celkem 115 milionů korun je připraveno pro zájemce o dotace z Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu Jihozápad (ROP Jihozápad) v rámci poslední 35. výzvy, která je zaměřena na oblast podpory 1.5 Rozvoj místních komunikací. Na svém dnešním jednání o tom rozhodl Výbor Regionální rady Jihozápad.

115 milionů korun na rozvoj místních komunikací

Region Jihozápad má z ROP proplaceno téměř 13 miliard Kč (16/10/2014)

Okresy v regionu NUTS II Jihozápad byly v čerpání dotací z Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu Jihozápad (ROP JZ) v období let 2007–2013 aktivní. Kraje, města, obce a další subjekty předložily žádosti o podporu přesahující 56 miliard korun. Dosud proplaceno přitom bylo 12,8 miliardy Kč.

Region Jihozápad má z ROP proplaceno téměř 13 miliard Kč

Výroční konference ROP Jihozápad se zaměří na čerpání dotací v budoucím programovém období 2014–2020 (1/10/2014)

Nejen rekapitulace čerpání finanční podpory z Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu Jihozápad (ROP Jihozápad) v období let 2007–2013 ale především výhled do nového programového období 2014–2020 budou hlavními tématy konference, plánované na 16. října v Českých Budějovicích.

Výroční konference ROP Jihozápad se zaměří na čerpání dotací v budoucím programovém období 2014–2020

Město Plzeň zatím neztratilo šanci na realizaci „Světovaru“ (1/9/2014)

Výbor Regionální rady Jihozápad (Výbor) dnes (1. 9. 2014) na svém mimořádném zasedání odložil rozhodnutí ve věci změny harmonogramu plánované stavby kulturní fabriky a archivu v bývalém pivovaru Světovar v Plzni.

Město Plzeň zatím neztratilo šanci na realizaci „Světovaru"

O osudu „Světovaru“ rozhodne Výbor v září (27/8/2014)

Za necelý týden, v pondělí prvního září, rozhodne Výbor Regionální rady Jihozápad (Výbor) o osudu plánované stavby kulturní fabriky a archivu v bývalém pivovaru Světovar v Plzni. „Světovar“, patřící mezi projekty Integrovaného plánu rozvoje měst (IPRM) v Plzeňském kraji.

O osudu „Světovaru“ rozhodne Výbor v září

Návštěva okresu Písek a projektů podpořených v rámci ROP Jihozápad (22/8/2014)

V úterý 26. 8. 2014 navštíví statutární zástupci Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad Ivo Grüner a Jaromír Slíva v doprovodu ředitelky Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad Michaely Šímové okres Písek, aby shrnuli a zhodnotili dosavadní přínos finanční podpory z Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad v uplynulém programovém období 2007–2013.

Návštěva okresu Písek a projektů podpořených v rámci ROP Jihozápad

Návštěva okresu Tachov a projektů podpořených v rámci ROP Jihozápad (11/8/2014)

V úterý 12. 8. 2014 navštíví předseda Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad a náměstek hejtmana Plzeňského kraje Ivo Grüner v doprovodu ředitelky Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad Michaely Šímové okres Tachov, aby shrnul a zhodnotil dosavadní přínos finanční podpory z Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad v uplynulém programovém období 2007–2013.

Návštěva okresu Tachov a projektů podpořených v rámci ROP Jihozápad

Úřad vybojoval téměř 2,5 miliardy korun pro Českou republiku (17/7/2014)

Po intenzivní urgenci a komunikaci se státními orgány ze strany předsedy Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad Ivo Grünera a vedení Úřadu Regionální rady NUTS II Jihozápad přistoupilo Ministerstvo financí ČR po zhruba dvouměsíční pauze k obnovení administrace certifikace finančních prostředků pro Jihozápad.

Úřad vybojoval téměř 2,5 miliardy korun pro Českou republiku

ROP Jihozápad podpořil další projekty (14/7/2014)

Desítky projektů v Plzeňském kraji uspěly s žádostí o podporu v dalších výzvách Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Jihozápad. Celkovou částkou téměř 1,2 miliardy Kč v rámci 27. až 32. výzvy program podpořil jak projekty z oblasti kultury a sportu, tak z oblasti rozvoje dopravní infrastruktury.

ROP Jihozápad podpořil další projekty

Návštěva Klatov a projektů podpořených v rámci ROP Jihozápad (14/7/2014)

Ve středu 16. 7. 2014 navštíví předseda Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad a náměstek hejtmana Plzeňského kraje Ivo Grüner v doprovodu ředitelky Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad Michaely Šímové město Klatovy, aby shrnul a zhodnotil dosavadní přínos finanční podpory z Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad v uplynulém programovém období 2007–2013.

Návštěva Klatov a projektů podpořených v rámci ROP Jihozápad

Prázdninová soutěž s ROP Jihozápad potěší cestovatele (2/7/2014)

Veřejnost se může také letos zapojit do cestovatelské soutěže s názvem KOMPAS – Navštiv a vyhraj!, kterou už třetím rokem pořádá Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad. Podstatou soutěže je cestování po Plzeňském a Jihočeském kraji a návštěva atraktivních projektů, podpořených financemi z Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad (ROP Jihozápad). Účastníci soutěže mohou vyhrát cestovatelské sety, fotoaparáty nebo tablet.

Prázdninová soutěž s ROP Jihozápad potěší cestovatele

Děti si užijí v ZOO zábavu s ROP Jihozápad (16/6/2014)

Sobota 21. června bude patřit dětem. Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad, který pomáhá čerpat finanční prostředky z Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad (ROP Jihozápad), organizuje společně s Hitrádiem Faktor a Zdravotní pojišťovnou ministerstva vnitra ČR Den dětí v ZOO Ohrada v Hluboké nad Vltavou.

Děti si užijí v ZOO zábavu s ROP Jihozápad

Výstava ROP Jihozápad bude zakončena v Hluboké nad Vltavou (11/6/2014)

Poslední místo, kam putuje výstava projektů podpořených z Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Jihozápad (ROP Jihozápad) je Hluboká nad Vltavou. Do tamní ZOO Ohrada se výstava, kterou pořádá Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad, přesune v pátek 13. června.

Výstava ROP Jihozápad bude zakončena v Hluboké nad Vltavou

Výstava ROP Jihozápad putuje do Plzně (28/5/2014)

Do Techmania Science Center v Plzni putuje v pátek 30. května výstava projektů podpořených z Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Jihozápad (ROP Jihozápad). Putovní výstavu pořádá Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad.

Výstava ROP Jihozápad putuje do Plzně

Děti oslaví v Plzni svůj den s ROP Jihozápad (27/5/2014)

Pátek 6. června bude patřit v plzeňské Techmania Science Center dětem. Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad, který pomáhá čerpat finanční prostředky z Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad, tu organizuje Den dětí.

Děti oslaví v Plzni svůj den s ROP Jihozápad

ROP Jihozápad uvolňuje další finance na silnice a školy (22/5/2014)

Regionální operační program Jihozápad uvolňuje celkem 200 milionů korun na modernizaci silnic a škol. Zájemci o dotace mohou předkládat své žádosti do 18. července do 12 hodin.

ROP Jihozápad uvolňuje další finance na silnice a školy

Projekty ROP Jihozápad zhlédnou i v Sušici (14/5/2014)

Od pátku (16. května) bude v Muzeu Šumavy Sušice k vidění výstava projektů podpořených z Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Jihozápad (ROP Jihozápad). Výstava, kterou pořádá Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad, se do západočeského města přesouvá z Nemocnice Strakonice.

Projekty ROP Jihozápad zhlédnou i v Sušici

Na českobudějovické Lannově třídě oslaví Den Evropy s ROP Jihozápad (28/4/2014)

Lannova třída v Českých Budějovicích se za několik dní stane místem oslav Dne Evropy, který připadá na pátek 9. května. Oslavu pořádá Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad, který pomáhá čerpat finanční prostředky z Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad. Tyto finanční prostředky podporují mnoho oblastí a zkvalitňují tak životní podmínky obyvatel Plzeňského a Jihočeského kraje.

Na českobudějovické Lannově třídě oslaví Den Evropy s ROP Jihozápad

Výstava projektů ROP Jihozápad putuje do Jindřichova Hradce (16/4/2014)

Až do pátku (2. května) budou moci návštěvníci městského kulturního střediska Střelnice v Jindřichově Hradci zhlédnout výstavu projektů podpořených z Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Jihozápad (ROP Jihozápad). Výstava tu začíná v pátek 18. dubna poté, co se po čtrnácti dnech přesouvá ze Stříbra.

Výstava projektů ROP Jihozápad putuje do Jindřichova Hradce

V pátek startuje putovní výstava projektů ROP Jihozápad (2/4/2014)

V pátek (4. dubna) začne téměř tříměsíční výstava projektů, podpořených z Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Jihozápad (ROP Jihozápad). Výstava, kterou pořádá Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad, bude putovat po celkem šesti městech Plzeňského a Jihočeského kraje.

V pátek startuje putovní výstava projektů ROP Jihozápad

Putovní výstava projektů ROP Jihozápad letos pokračuje (12/3/2014)

V letošním roce pokračuje putovní výstava, která představuje projekty podpořené z Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Jihozápad (ROP Jihozápad). Výstavu organizuje Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad.

Putovní výstava projektů ROP Jihozápad letos pokračuje

ROP Jihozápad uvolní finance na silnice a projekty velkých měst (27/1/2014)

Od dnešního dne je možné předkládat další žádosti o dotace z Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad (ROP Jihozápad). Vyhlášení nových výzev, které umožní čerpání necelých 891 milionů korun, schválil Výbor Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad na svém pátečním jednání, tj. 24.1.2014.

ROP Jihozápad uvolní finance na silnice a projekty velkých měst

Archiv tiskových zpráv:20172016201520142013201220112010200920082007

poslední aktualizace: 16.12.2014

Provoz těchto webových stránek
je hrazen z Operačního programu Technická pomoc 2014–2020.

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní License.