Tiskové zprávy - archiv 2013

ROP Jihozápad připravuje další výzvy na leden (17/12/2013)

Přestože letošním rokem končí programové období Regionálních operačních programů pro období 2007–2013, zájemci o dotace budou moci předkládat své žádosti ještě v roce 2014. Na 27. leden příštího roku připravuje Úřad Regionální rady Regionu soudržnosti Jihozápad ještě k vyhlášení dvě výzvy, které umožní čerpání téměř 800 milionů korun z Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad (ROP Jihozápad).

ROP Jihozápad připravuje další výzvy na leden

Pozvánka na tiskovou konferenci (9/12/2013)

TÉMA: Závěry výroční konference ROP Jihozápad, která se koná za účasti klíčových představitelů problematiky regionálních operačních programů dne 12. 12. v Českých Budějovicích. Na tiskové konferenci zástupci médií získají také nové informace k budoucím možnostem čerpání financí z Evropské unie prostřednictvím regionálních operačních programů.

Pozvánka na tiskovou konferenci

Výroční konference zhodnotí čerpání dotací ROP Jihozápad (25/11/2013)

Sedmileté programovací období Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad (ROP JZ), které se uzavře v letošním roce, zhodnotí prosincová výroční konference. Ta se koná každoročně ke konci roku a letos se oproti dřívějším letům více zaměří na bilanci dosavadního stavu čerpání financí z Evropské unie prostřednictvím ROP JZ a také zejména na budoucnost regionálních operačních programů.

Výroční konference ROP Jihozápad

Výstava projektů ROP Jihozápad je v Českých Budějovicích (5/11/2013)

Od pondělí 4. listopadu mohou návštěvníci knihovny Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích zhlédnout putovní výstavu, která představuje projekty podpořené z Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad (ROP Jihozápad). Výstavu organizuje Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad.

Výstava projektů ROP Jihozápad je v Českých Budějovicích

ROP Jihozápad uvolní téměř 200 milionů korun z EU na cestovní ruch (30/10/2013)

Zájemci o dotace na projekty z oblasti cestovního ruchu mohou využít další, v pořadí už 29. výzvu Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad (ROP JZ) k předkládání svých projektů. Výzva bude vyhlášena v pátek 1. listopadu a mohou se do ní zapojit ti, kteří plánují turistické projekty pro Plzeňský a Jihočeský kraj.

ROP Jihozápad uvolní téměř 200 milionů korun z EU na cestovní ruch

Žádosti o dotace pro školy bude možné předkládat až do 20. prosince 2013 (22/10/2013)

Až do 20. prosince letošního roku bude možné předkládat žádosti o dotace z Evropské unie prostřednictvím 27. výzvy Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Jihozápad (ROP Jihozápad). Na projekty je v rámci této výzvy vyčleněno celkem 71 milionů korun.

Žádosti o dotace pro školy bude možné předkládat až do 20. prosince 2013

Projekty ROP Jihozápad putují do Českého Krumlova (16/10/2013)

Městský úřad v Českém Krumlově bude od pátku 18. října místem prezentace putovní výstavy, která představuje projekty podpořené z Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Jihozápad (ROP Jihozápad). Výstavu organizuje Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad.

ROP Jihozápad putují do Českého Krumlova

Regiony žádají vládu o přesun peněz do regionálních operačních programů (7/10/2013)

České regiony zatím marně žádají vládu, aby jim poskytla peníze, které zůstávají nevyužité ve vládních operačních programech a hrozí jejich vrácení Evropské unii. Pokud by přitom vláda alespoň část těchto nevyužitých peněz přesunula do regionálních operačních programů, prostředky by nejen nemusela vracet do rozpočtu EU, ale zároveň by pomohla rozvoji regionální infrastruktury, školství nebo zdravotnictví.

Regiony žádají vládu o přesun peněz do regionálních operačních programů

Putovní výstava projektů ROP Jihozápad se přesouvá do jižních Čech (3/10/2013)

V pátek 4. října se přesune do jižních Čech putovní výstava, která představuje projekty podpořené z Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Jihozápad (ROP Jihozápad). Výstavu organizuje Úřad Regionální rady regionu.

Putovní výstava projektů ROP Jihozápad se přesouvá do jižních Čech

V regionu Jihozápad vyhlásí poslední výzvy k překládání projektů (1/10/2013)

Celkem 965 milionů korun je ještě připraveno pro zájemce o dotace z Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Jihozápad (ROP Jihozápad). Žadatelé z Jihočeského a Plzeňského kraje mohou finance získat například na budování koupališť, hřišť, na nákup vybavení pro školy nebo na modernizace regionální silniční sítě.

V regionu Jihozápad vyhlásí poslední výzvy k překládání projektů

Pozvánky na tiskové konference v Českých Budějovicích a Plzni (27/9/2013)

TÉMA: Vyhlášení posledních výzev k předkládání projektů a žádostí o podporu z ROP Jihozápad v programovacím období 2007 – 2013 (kolik financí ještě půjde z ROP Jihozápad do Jihočeského kraje, jaké oblasti budou podpořeny, kdy budou vyhlášeny výzvy k předkládání projektů).

Pozvánka na tiskovou konferenci Pozvánka na tiskovou konferenci

Dotace z ROP Jihozápad pomohly školám v Jihočeském kraji (18/9/2013)

Žáci několika středních škol v Jihočeském kraji mají díky dotacím z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Jihozápad (ROP Jihozápad) od počátku tohoto školního roku modernější výuku.

Dotace z ROP Jihozápad pomohly školám v Jihočeském kraji

Střední školy na Plzeňsku nabízí díky dotacím z ROP Jihozápad modernější výuku (9/9/2013)

Žáci několika středních škol v Plzeňském kraji budou mít díky dotacím z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Jihozápad (ROP Jihozápad) modernější výuku. Necelých 43 milionů korun z Evropské unie pomohlo například modernizovat výukovou dílnu v klatovské Střední průmyslové škole, zlepšit vybavení Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Horšovském Týně nebo vystavět objekt pro praktickou výuku ve Střední škole v Horní Bříze.

Střední školy na Plzeňsku nabízí díky dotacím z ROP Jihozápad modernější výuku

V pátek začíná putovní výstava projektů ROP Jihozápad (4/9/2013)

V pátek 6. září startuje v plzeňské ZOO putovní výstava, která představí projekty podpořené z Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Jihozápad (ROP Jihozápad). Výstavu organizuje Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad.

V pátek začíná putovní výstava projektů ROP Jihozápad

Projekty podpořené z ROP Jihozápad mají certifikaci (23/8/2013)

Skvělá zpráva pro obyvatele Jihočeského a Plzeňského kraje – Evropská komise poslala do České republiky na účet ministerstva financí 66 milionů eur (v přepočtu cca 1,65 miliardy korun) za 5. certifikaci výdajů. Úředníci v Bruselu tím deklarovali formální správnost projektů v regionu Jihozápad i to, že dotace z Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Jihozápad (ROP JZ) směřovaly správným směrem. Projekty podpořené z ROP Jihozápad mají certifikaci

Projekty ROP Jihozápad představí putovní výstava (9/8/2013)

Putovní výstava, kterou připravuje Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad na letošní podzim v šesti městech, představí projekty podpořené z Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Jihozápad (ROP Jihozápad). Obyvatelé i návštěvníci tří jihočeských měst a tří míst v Plzeňském kraji si tak budou moci připomenout významné stavby, které přispěly ke zlepšení dopravy, k rozvoji měst nebo k podpoře cestovního ruchu.

Projekty ROP Jihozápad představí putovní výstava

Mimořádné dotace z ROP Jihozápad jsou ohroženy, úřad bude situaci řešit vyhlášením podmínečné výzvy (30/7/2013)

Získání zhruba 535 milionů korun, které byly připraveny pro žadatele o dotace z Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad (ROP Jihozápad) v rámci výzev, plánovaných na podzim, je významně ohroženo. Mimořádný objem financí měl ROP Jihozápad získat na základě nedávného usnesení Vlády ČR o přesunu peněz z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Severozápad a Operačního programu Technická pomoc. V současnosti však tomuto přesunu brání „formalita“ – jeho neschválení ze strany Monitorovacího výboru Regionálního operačního programu Severozápad. Mimořádné dotace z ROP Jihozápad jsou ohroženy, úřad bude situaci řešit vyhlášením podmínečné výzvy

Škody po povodních jsou známy už i u projektů ROP (10/7/2013)

Přibližně měsíc po povodních, které počátkem letošního června zasáhly Česko, jsou evidovány škody napáchané u projektů Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Jihozápad (ROP Jihozápad). Vesměs se jedná o poničené komunikace, cyklistické stezky a různé přístupové trasy ke sportovně-relaxačním objektům, jejichž celková výše je odhadována v řádech stovek tisíc korun. Náklady na opravy ve většině případů uhradí pojišťovny.

Škody po povodních jsou známy už i u projektů ROP

Cyklisté budou moci využívat díky ROP nové stezky (24/6/2013)

Několik nových stezek a tras budou moci od konce tohoto června využívat cyklisté a pěší turisté při svých toulkách přírodou v okolí Železné Rudy a Špičáku. Nepůjde přitom o solitérní části cyklistických tras a stezek, ale o jejich napojení na tzv. Šumavskou magistrálu – novou regionální cyklotrasu č. 33. Výstavbu cyklostezek podpořila Evropská unie prostřednictvím Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Jihozápad (ROP Jihozápad) částkou vyšší než 12 milionů korun.

Cyklisté budou moci využívat díky ROP nové stezky

Plzeňský kraj láká za přírodou, tradicemi a gastronomií (11/6/2013)

Do Plzeňského kraje za přírodou, tradicemi a gastronomií – tímto sloganem se už třetí turistickou sezónu prezentuje Plzeňský kraj. Na stejnojmenný projekt, jehož součástí je například vydání několika publikací, multimediálních propagačních CD a prezentace regionu na veletrzích cestovního ruchu, Plzeňský kraj získal více než desetimilionovou dotaci z Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Jihozápad (ROP Jihozápad).

Plzeňský kraj láká za přírodou, tradicemi a gastronomií

Stavby podpořené z ROP Jihozápad získávají ocenění (31/5/2013)

Několik staveb podpořených financemi z Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu (ROP) NUTS II Jihozápad získalo ocenění odborné poroty jak v Plzeňském, tak i Jihočeském kraji. Architektům a stavbařům se například líbil projekt Národní muzeum fotografie a dílna tapiserií v Jindřichově Hradci nebo Revitalizace Františkánského kláštera v Plzni

Stavby podpořené z ROP Jihozápad získávají ocenění

Jižní a západní Čechy mají získat navíc 500 milionů korun na dotace z ROP Jihozápad (24/5/2013)

Regionální operační program (ROP) NUTS II Jihozápad pravděpodobně získá k současným 17 miliardám Kč, které má rozdělit v Plzeňském a Jihočeském kraji, dalších 500 milionů korun z jiných operačních programů. Rozhodla o tom vláda tuto středu, když schválila přesun celkem 7,3 miliardy korun z rizikových operačních programů, tj. programů, jež mají problém s čerpáním finančních prostředků, do nerizikových programů. Jedním z těchto nerizikových programů je také ROP Jihozápad. Přesuny financí musí ještě projednat Monitorovací výbory a Výbory Regionálních rad jednotlivých programů.

Jižní a západní Čechy mají získat navíc 500 milionů korun na dotace z ROP Jihozápad

ROP Jihozápad rozdělí dalších 235 milionů korun (16/4/2013)

Seznam příjemců dotací v rámci ROP Jihozápad se včera rozšířil o dalších 28 projektů za 234,7 milionů korun. Podpořeny byly projekty zaměřené na výstavbu a rekonstrukci sportovišť a rekreačních center pro cestovní ruch s výjimkou golfových hřišť. O dotaci se ucházely i projekty výstaveb a rekonstrukcí turistických cest vyjma cyklostezek a cyklotras.

ROP Jihozápad rozdělí dalších 235 milionů korun

Město Sušice úspěšně získává dotace z ROP Jihozápad (26/3/2013)

Město Sušice, leží na okraji Národního parku Šumava a je jedním z výchozích bodů do této oblasti. Díky své poloze bývá právem nazývána „Branou Šumavy“. Město nabízí řadu možností kulturního, sportovního i rekreačního vyžití. Velkou měrou se na tom také podílejí dotace z Evropské unie. Z ROP Jihozápad získalo město Sušice již více jak 151 milionů korun. Celkem bylo podpořeno o osm projektů. Více v tiskové zprávě...

Město Sušice úspěšně získává dotace z ROP Jihozápad

Pozastavení certifikace neovlivní čerpání dotací z ROP Jihozápad (20/3/2013)

MF včera uveřejnilo zprávu, o tom, že nezahájí proces certifikace u některých operačních programů včetně Regionálního operačního programu (ROP) Jihozápad. Fungování ROP Jihozápad pozastavení certifikace ale neovlivní. Realizace projektů a jejich proplácení bude plynule pokračovat.

Pozastavení certifikace neovlivní čerpání dotací z ROP Jihozápad

140 milionů korun z ROP Jihozápad na nové cyklostezky a cyklotrasy (27/2/2013)

Výbor Regionální rady ROP Jihozápad (VRR) schválil seznam příjemců podpory v rámci 23. výzvy. Dotaci ve výši 140 milionů korun získá 18 projektů zaměřených na výstavbu cyklostezek a cyklotras napříč Jihočeským a Plzeňským krajem. Další tři schválené projekty s dotací 31 milionů korun podpoří výstavbu, nebo modernizaci zařízení určených pro lázeňské a další ozdravné pobyty. Kromě seznamu projektů řešil VRR personální změny. Vedením Úřadu Regionální rady Jihozápad je nově pověřena Mgr. Michaela Šímová.

140 milionů korun z ROP Jihozápad na nové cyklostezky a cyklotrasy

ROP Jihozápad proplatil v prosinci příjemcům přes miliardu korun (7/1/2013)

Během prosince 2012 poslal ROP Jihozápad na účty příjemců do jižních i západních Čech celkem 1 032 258 238 Kč. Mezi největší investiční akce patřily projekty zaměřené na dopravu. Jihočeský kraj například obdržel v prosinci téměř půl miliardy korun na Program modernizace komunikací II. a III. třídy – fáze P3 a P4. Tyto projekty zahrnovaly rekonstrukci 38 problematických úseků na silnicích II. a III. třídy napříč jihočeským krajem. Další rozsáhlou investicí Jihočeského kraje, kterou ROP Jihozápad podpořil dotací 195 milionů korun, byla 1. etapa projektu Přeložka silnice II/156 a II/157 v Českých Budějovicích, část 1.1 a 1.2. Dotace ve výši 32 milionů korun putovala i přímo městu České Budějovice na projekt Převod linky č. 1 na trolejbusový provoz.

ROP Jihozápad proplatil v prosinci příjemcům přes miliardu korun

Archiv tiskových zpráv:20172016201520142013201220112010200920082007

poslední aktualizace: 17.12.2013

Provoz těchto webových stránek
je hrazen z Operačního programu Technická pomoc 2014–2020.

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní License.