Rekonstrukce a modernizace Aquaparku Horažďovice

Žadatel:Město Horažďovice
Celkové výdaje projektu:16 637 950 Kč
Výše podpory z ROP JZ:2 337 215 Kč
Termín realizace:12/2011 – 07/2012

Příprava projektu

Důvodem pro realizaci projektu byl požadavek na zkvalitnění nabízených služeb horažďovického aqvaparku. Hlavním cílem do budoucna bylo udržet aquapark konkurenceschopný v rámci širokého okolí, přilákat návštěvníky a rozšířit využívání objektu i mimo hlavní sezónu.

„Můžeme se pochlubit tím, že náš bazén má vysokou návštěvnost danou nabídkou vodních atrakcí. Protože lidí stále přibývá a požadavky veřejnosti jsou pořád vyšší, rozhodli jsme se celé zařízení trochu rozšířit, zatraktivnit a zmodernizovat,“ informoval místostarosta Horažďovic Jan Buriánek.

Předložení projektu

Projekt byl předložen v rámci 11. výzvy ROP NUTS II Jihozápad.

Realizace projektu

Město Horažďovice provedlo v letošním roce rekonstrukci místního aqvaparku. Ten vznikl v roce 2000 a vzhledem k vysoké návštěvnosti již bylo třeba celý prostor modernizovat.

Projekt byl rozdělen na dvě části. První část projektu měla za cíl zatraktivnit hlavní halu. Při tom se myslelo i na nejmenší a park oživila divoká řeka, pirátská a rybářská loď se skluzavkami a další prvky.

Druhá se zaměřila na wellness zázemí – vznikl zde „Saunový svět“ s parní saunou, infrasaunou, finskou saunou, ochlazovacími sprchami, masážemi, soláriem a odpočívárnou.

Kontrola

4 provedené kontroly ze strany Úřadu Regionální rady konstatovaly bezproblémový průběh realizace projektu.

Ukončení projektu

Rekonstrukce aqvaparku probíhala od února do června 2012. Administrativně byl projekt ukončen v srpnu a dotaci obdrželo město v listopadu 2012.

Doplňující informace - http://www.muhorazdovice.cz/muhd/user/Neprehlednete/EUProjekty/RekonstrukceModernizaceAquaparkuHD.pdf

Fotodokumentace

--popis obrázku-- --popis obrázku--

poslední aktualizace: 6.5.2011

Provoz těchto webových stránek
je hrazen z Operačního programu Technická pomoc 2014–2020.

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní License.