Tiskové zprávy - archiv 2016

V čele ROP Jihozápad jsou noví politici (19/12/2016)

Regionální operační program NUTS II Jihozápad (ROP Jihozápad) budou vést noví politici. Vyplývá to z volby zastupitelů Jihočeského a Plzeňského kraje z uplynulých dní. Ti zvolili do Výboru Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad, který je jedním z orgánů řídicích ROP Jihozápad, nové členy.

V čele ROP Jihozápad jsou noví politici

ROP Jihozápad vyplatil nejvíce peněz obcím (25/11/2016)

Nejvíce financí z Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad (ROP Jihozápad) získaly obce a města. Bylo to přes 53 procent z celého objemu dotací, což představuje více než 9 miliard korun. Vyplývá to ze závěrečné zprávy ROP Jihozápad, kterou dnes (25. 11.) schválili členové Monitorovacího výboru tohoto programu v plzeňském hotelu Primavera.

ROP Jihozápad vyplatil nejvíce peněz obcím

Soutěž Kompas rozhodla o nejoblíbenějších turistických místech (22/9/2016)

Rozhledna na Zadově, krytý most v Lenoře a muzeum loutek ve Svatém Janě nad Malší. To jsou nejoblíbenější turistická místa, podpořená dotacemi z Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad (ROP Jihozápad) v Jihočeském kraji. V Plzeňském kraji to jsou zámek v Boru, rozhledna na Sedle a sportovně rekreační areál v Kralovicích. Tak rozhodli účastníci letošní soutěže Kompas, která se konala letos v létě a její podstatou bylo navštěvovat turistické objekty, podpořené prostřednictvím ROP Jihozápad.

Soutěž Kompas rozhodla o nejoblíbenějších turistických místech

Turisty zatím nejvíce táhne Zámek Bor u Tachova (29/7/2016)

Historická památka ze 13. století Zámek Bor u Tachova je zatím nejvyhledávanějším turistickým cílem soutěže Kompas. Té se může zúčastnit každý, kdo během letních prázdnin cestuje za památkami a kulturou, po cyklistických stezkách nebo navštěvuje veřejná koupaliště v západních a jižních Čechách. Soutěž pořádá Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad a jejím cílem je hlasovat o nejoblíbenějším turistickém cíli, který byl podpořený prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad (ROP Jihozápad).

Turisty zatím nejvíce táhne Zámek Bor u Tachova

Více než 3,3 miliardy z ROP Jihozápad napomohly rozvoji cestovního ruchu (25/7/2016)

Více než 3,3 miliardy korun z Evropské unie napomohly v uplynulých letech rozvoji cestovního ruchu v Jihočeském a Plzeňském kraji. Zasloužil se o to Regionální operační program NUTS II Jihozápad (ROP Jihozápad), z nějž mířily finance na 344 projektů z oblasti rozvoje infrastruktury cestovního ruchu, revitalizace památek a využití kulturního dědictví v rozvoji cestovního ruchu a rozvoje služeb cestovního ruchu, marketingu a produktů cestovního ruchu.

Více než 3,3 miliardy z ROP Jihozápad napomohly rozvoji cestovního ruchu

Veřejná koupaliště fungují zejména díky EU (11/7/2016)

Už několik let využívají obyvatelé i návštěvníci Plzeňského a Jihočeského kraje veřejná koupaliště, která byla postavena či zmodernizována s finanční pomocí Evropské unie. Několik bazénů i letních plováren bylo v regionu vybudováno díky podpoře Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad (ROP Jihozápad).

Veřejná koupaliště fungují zejména díky EU

Veřejnost může opět hlasovat o nejzajímavějších turistických místech (27/6/2016)

Stejně jako v uplynulých čtyřech letech se také letos může veřejnost zapojit do soutěže Kompas a hlasovat o nejatraktivnějším turistickém cíli v Jihočeském a Plzeňském kraji, podpořeném prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad (ROP Jihozápad).

Veřejnost může opět hlasovat o nejzajímavějších turistických místech

Úřad kontroluje, zda projekty fungují i po proplacení dotace (17/6/2016)

Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad (úřad) stále kontroluje, zda projekty, které byly dotovány v rámci Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad (ROP Jihozápad), správně fungují. „Projekty budeme kontrolovat minimálně do roku 2020,“ uvedl Karel Hron, pověřen vedením Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad.

Úřad kontroluje, zda projekty fungují i po proplacení dotace

Region Jihozápad dokončuje proplácení projektů komunikací za více než 200 milionů (23/3/2016)

Už téměř 134 milionů korun bylo k polovině letošního března proplaceno díky Regionálnímu operačnímu programu NUTS II Jihozápad (ROP JZ) v rámci 35. výzvy tohoto programu, zaměřené na rozvoj komunikací v obcích a městech Plzeňského a Jihočeského kraje. Tato poslední výzva ROP Jihozápad umožnila zájemcům čerpat finance z Evropské unie na rozvoj místních komunikací, tedy například na rekonstrukce silnic, parkovišť, chodníků či instalaci světelné signalizace.

Region Jihozápad dokončuje proplácení projektů komunikací za více než 200 milionů

ROP Jihozápad už proplatil většinu dotací (4/3/2016)

Regionální operační program NUTS II Jihozápad (ROP Jihozápad), který je jedním z nejúspěšněji čerpaných operačních programů v období 2007–2013, už proplatil většinu financí úspěšným příjemcům evropských dotací. V lednu letošního roku měl proplaceno už 98,5 procenta celkových dotací a zařadil se tak na první místo mezi regionálními operačními programy v objemu vyplacených peněz. Poslední finance z ROP Jihozápad se dočerpají v příštích měsících.

ROP Jihozápad už proplatil většinu dotací

Archiv tiskových zpráv:20172016201520142013201220112010200920082007

poslední aktualizace: 19.12.2016

Provoz těchto webových stránek
je hrazen z Operačního programu Technická pomoc 2014–2020.

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní License.