ROP JIHOZÁPAD AKTUALITY
ARCHIV 2017

Omezení provozu na územním pracovišti v Plzni (22/2/2017)

Rádi bychom upozornili na skutečnost, že dnes 22. 2. 2017 z důvodu pracovního jednání v Českých Budějovicích nebudou na pracovišti v Plzni všichni finanční manažeři. Na vaše dotazy budou reagovat v následujících dnech. Děkujeme za pochopení.

O projektech ROP Jihozápad se veřejnost dozví díky národní knihovně i po letech (14/4/2017)

Národní knihovna České republiky začíná archivovat informace o Regionálním operačním programu NUTS II Jihozápad (ROP Jihozápad). Veřejnost se tak i za desítky let dozví podrobnosti o projektech, které v minulých letech uspěly s žádostí o dotaci z Evropské unie prostřednictvím tohoto programu. Více informací se dozvíte v tiskové zprávě.

Metodické oznámení č. 41 ke kontrole majetkoprávního vypořádání vlastnických vztahů (4/4/2017)

Upozorňujeme na vydání nového dokumentu Metodické oznámení č. 41 ke kontrole majetkoprávního vypořádání vlastnických vztahů v době udržitelnosti u projektů v oblastech podpory 1.1 a 1.5, který se týká dokládání vybraných příloh k monitorovací zprávě o zajištění udržitelnosti projektu. Účinnost dokumentu je od 4. 4. 2017 a je ke stažení pod tímto odkazem.

Velikonoce s ROP Jihozápad (29/3/2017)

Přijďte přivítat jaro s ROP Jihozápad, které ve spolupráci s Hitrádiem Faktor oslaví Velikonoce. Událost se uskuteční v sobotu 15. 4. na nádvoří loveckého zámečku v zoo Ohrada v Hluboké nad Vltavou. V době od 13 do 17 hodin se můžete těšit například na velikonoční jarmark, pletení pomlázek, malování vajíček, výtvarné dílny pro děti a to vše za hudebního doprovodu Michala Nesvadby nebo skupin Hrajeto, Blaťák a Hodiny. Uvnitř zoologické zahrady se navíc můžete těšit na komentovaná krmení zvířat.

Aktuální směnný kurz Kč/€ Evropské centrální banky – březen 2017 (6/3/2017)

Aktuální směnný kurz Kč/€ Evropské centrální banky na měsíc březen je 27,021 Kč/€. Celkový přehled vývoje kurzu najdete zde.

Nové TV reportáže ke zhlédnutí (1/3/2017)

Rádi bychom upozornili, že byly na webové stránky přidány nové TV reportáže, které byly vysílány na Jihočeské televizi a televizi ZAK. Tématem pro tento měsíc jsou zimní sporty, které si jejich vyznavači zpříjemňují díky finanční podpoře z Regionálního operačního programu Jihozápad. Ten dal vzniknout hned několika novým cyklostezkám, které jsou v tomto období využívány pro běžecké lyžování nebo pomohl rozvinout infrastrukturu lyžařských středisek v Jihočeském a Plzeňském kraji a mnoho dalšího. Celé televizní reportáže lze zhlédnout zde.

ROP Jihozápad je úspěšný, stojí v závěrečné zprávě (10/2/2017)

Regionální operační program NUTS II Jihozápad (ROP Jihozápad) je úspěšným programem, který významně napomohl rozvoji jižních Čech a Plzeňského kraje. Vyplývá to ze závěrečné zprávy, kterou v těchto dnech dokončuje Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad a kterou v průběhu března zašle Evropské komisi. Více informací se dozvíte v tiskové zprávě.

Veletrh dotačních příležitostí (6/2/2017)

Vážení, rádi bychom vás informovali o konání Veletrhu dotačních příležitostí, kterou pořádá agentura CzechInvest ve spolupráci s Eurocentrem České Budějovice. Událost se uskuteční v úterý 21. 2. od 9 do 15 hodin v Clarion Congress Hotelu v Českých Budějovicích. Cílem akce je informovat zájemce o možnostech čerpání dotací. U jednotlivých konzultačních stolků budou zastoupeny podnikatelsky nejoblíbenější zdroje dotací: OP PIK, IROP, OP Zaměstnanost, Aktivní politika zaměstnanosti (Úřad práce), národní dotace MMR, CzechTrade, TA ČR, Program rozvoje venkova a řada dalších. Účast je bez registrace a zdarma. Více informací naleznete na tomto odkazu.

Změna úředních hodin na recepci v ČB (9/1/2017)

Rádi bychom upozornili, že počínaje dnešním dnem dochází ke změně úředních hodin na územním pracovišti v Českých Budějovicích. Změna se týká pouze pondělního dne, kdy se mění konec úředních hodin ze 17. hodiny na 15. hodinu. Ostatní dny zůstávají beze změny.

ROP Jihozápad povede i nadále Ivo Grüner (9/1/2017)

Politikem, který bude v příštích čtyřech letech předsedat Regionálnímu operačnímu programu NUTS II Jihozápad (ROP Jihozápad), zůstává i nadále náměstek hejtmana Plzeňského kraje Ivo Grüner. Jeho zástupcem se stal první náměstek českobudějovického primátora Petr Podhola. Dnes o tom rozhodli na svém ustavujícím zasedání v Písku členové Výboru Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad, který je jedním z orgánů ROP Jihozápad. Více informací získáte v tiskové zprávě.

KONTAKTY
ÚŘAD REGIONÁLNÍ RADY

Jeronýmova 1750/21
370 01, České Budějovice

Otýlie Beníškové 1664/14
301 00, Plzeň

Recepce tel: +420 389 058 600

e-mail: info@rr-jihozapad.cz

Provoz těchto webových stránek
je hrazen z Operačního programu Technická pomoc 2014–2020.

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní License.