ROP JIHOZÁPAD AKTUALITY
ARCHIV 2017

Snímek projektu ROP NUTS II Jihozápad zvítězil ve fotografické soutěži (13/9/2017)

V 7. ročníku soutěže „Vyfoť projekt“ mohli účastníci vybírat z více než 70 000 projektů, které byli v České republice podpořeny z Evropských fondů. Letos poprvé probíhala soutěž na sociální síti a za období šesti týdnů bylo celkem přihlášeno 116 fotografií z toho 105 do kategorie „Nejkrásnější fotografie projektu“. Právě v této kategorii vybrala odborná porota jako nejkrásnější fotografii snímek Václava Křoviny, kterému se povedlo zachytit pohyb plzeňské tramvaje proti nočnímu pozadí.Vítězná fotografie prezentuje přínos projektu „Nákup trolejbusů a modernizace tramvají“ z Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad, na který byla z evropských fondů poskytnuta částka přes 117 mil. Kč. Více o soutěži je uvedeno na www.dotaceeu.cz.

Šance získat výhru je veliká (24/8/2017)

Soutěže Kompas aneb s ROP Jihozápad na cestách se doposud zúčastnilo 646 soutěžících. Šance vyhrát jednu z hlavních cen je veliká.

Pouhých 13 dní do konce soutěže Kompas (18/8/2017)

Do konce soutěže Kompas aneb s ROP Jihozápad na cestách už zbývá pouhých 13 dnů. Tak neváhejte, navštivte jeden ze soutěžních projektů podpořených z Regionálního operačního programu Jihozápad a získejte možnost vyhrát zajímavé ceny.

Nejnavštěvovanější místa soutěže Kompas (21/7/2017)

Nejnavštěvovanějším místem soutěže Kompas aneb S ROP Jihozápad na cestách je se 47 hlasy Sportovní areál a koupaliště Zvíkovské podhradí, na druhém místě se 41 hlasy je Hrad Strakonice a na třetím s 30 hlasy je Zámecká galerie Hrádek u Sušice.

Soutěže Kompas aneb s ROP Jihozápad na cestách (7/8/2017)

Soutěže Kompas aneb s ROP Jihozápad na cestách se doposud zúčastnilo 440 soutěžících.

Omezení provozu (3/8/2017)

Z důvodu odstávky elektrické energie bude dne 15. 8. 2017 omezena činnost Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad. Úřední hodiny pro veřejnost budou v tento den od 8:00 do 11:00, a to v Českých Budějovicích i v Plzni.

Soutěž Kompas pokračuje (28/7/2017)

Čtvrtého kola soutěže Kompas aneb s ROP Jihozápad na cestách se zúčastnilo celkem 85 soutěžících, tedy doposud nejvyšší počet.

V soutěži Kompas aneb s ROP Jihozápad na cestách vyhrálo dalších šest soutěžích (14/7/2017)

V soutěži Kompas aneb s ROP Jihozápad na cestách vyhrálo dalších šest soutěžích a to již v druhém kole letošního ročníku. Doposud se zúčastnilo 152 soutěžících. Více informací zde.

Cestovatelská soutěž KOMPAS láká k návštěvě památek podpořených z EU (22/6/2017)

Už šestým rokem se mohou obyvatelé či návštěvníci jižních Čech a Plzeňského kraje zapojit do cestovatelské soutěže KOMPAS a vyhrát hodnotné ceny. Více informací naleznete v tiskové zprávě.

Aktuální směnný kurz Kč/€ Evropské centrální banky – červen 2017 (1/6/2017)

Aktuální směnný kurz Kč/€ Evropské centrální banky na měsíc červen je 26,467 Kč/€. Celkový přehled vývoje kurzu najdete zde.

ROP Jihozápad připravuje den dětí v plzeňské zoo (26/5/2017)

Ve čtvrtek 1. června mohou děti z mateřských a základních škol i široká veřejnost navštívit den dětí v zoo Plzeň. Akci připravuje Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad, který zajišťoval čerpání finančních prostředků z Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad (ROP Jihozápad), ve spolupráci se Zoologickou a botanickou zahradou města Plzně. Akce je tematicky zaměřena na předškoláky, žáky prvního stupně základních škol, ale i starší děti a dospělé. Zúčastnit se jí může kdokoli, kdo do plzeňské zoo zavítá. Více se dozvíte v tiskové zprávě.

ROP Jihozápad nově na Instagramu (22/5/2017)

Rádi bychom upozornili, že výstupy Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad jsou nyní k dispozici nově i na sociální síti Instagram. Novinky o dění můžete sledovat také na těchto internetových stránkách anebo na facebooku. V současné době můžete zhlédnout fotografie z velikonoc v zoo Ohrada, ze dne Evropy v Techmania Science Center a písecké Sladovně a dále se dozvědět podrobnější informace k připravovanému dni dětí.

Aktuální směnný kurz Kč/€ Evropské centrální banky – květen 2017 (9/5/2017)

Aktuální směnný kurz Kč/€ Evropské centrální banky na měsíc květen je 26,947 Kč/€. Celkový přehled vývoje kurzu najdete zde.

Omezení provozu na územním pracovišti v Plzni (22/2/2017)

Rádi bychom upozornili na skutečnost, že dnes 22. 2. 2017 z důvodu pracovního jednání v Českých Budějovicích nebudou na pracovišti v Plzni všichni finanční manažeři. Na vaše dotazy budou reagovat v následujících dnech. Děkujeme za pochopení.

Nová TV reportáž ke zhlédnutí (24/4/2017)

Rádi bychom upozornili, že na webové stránky byla přidána nová TV reportáž, kterou jste mohli zhlédnout i na svých televizních obrazovkách. Tématem se pro tentokrát staly Velikonoce, které zástupci Regionálního operačního programu Jihozápad oslavili v Zoo Ohrada v Hluboké nad Vltavou. Kromě tradičních velikonočních zvyků byl pro návštěvníky připraven bohatý program při kterém byly pokřtěna některá zvířátka, na nádvoří probíhal velikonoční jarmark a nechyběl ani hudební doprovod a mnohé soutěže. Celou reportáž lze zhlédnout zde.

O projektech ROP Jihozápad se veřejnost dozví díky národní knihovně i po letech (14/4/2017)

Národní knihovna České republiky začíná archivovat informace o Regionálním operačním programu NUTS II Jihozápad (ROP Jihozápad). Veřejnost se tak i za desítky let dozví podrobnosti o projektech, které v minulých letech uspěly s žádostí o dotaci z Evropské unie prostřednictvím tohoto programu. Více informací se dozvíte v tiskové zprávě.

Metodické oznámení č. 41 ke kontrole majetkoprávního vypořádání vlastnických vztahů (4/4/2017)

Upozorňujeme na vydání nového dokumentu Metodické oznámení č. 41 ke kontrole majetkoprávního vypořádání vlastnických vztahů v době udržitelnosti u projektů v oblastech podpory 1.1 a 1.5, který se týká dokládání vybraných příloh k monitorovací zprávě o zajištění udržitelnosti projektu. Účinnost dokumentu je od 4. 4. 2017 a je ke stažení pod tímto odkazem.

Aktuální směnný kurz Kč/€ Evropské centrální banky – duben 2017 (3/4/2017)

Aktuální směnný kurz Kč/€ Evropské centrální banky na měsíc duben je 27,022 Kč/€. Celkový přehled vývoje kurzu najdete zde.

Velikonoce s ROP Jihozápad (29/3/2017)

Přijďte přivítat jaro s ROP Jihozápad, které ve spolupráci s Hitrádiem Faktor oslaví Velikonoce. Událost se uskuteční v sobotu 15. 4. na nádvoří loveckého zámečku v zoo Ohrada v Hluboké nad Vltavou. V době od 13 do 17 hodin se můžete těšit například na velikonoční jarmark, pletení pomlázek, malování vajíček, výtvarné dílny pro děti a to vše za hudebního doprovodu Michala Nesvadby nebo skupin Hrajeto, Blaťák a Hodiny. Uvnitř zoologické zahrady se navíc můžete těšit na komentovaná krmení zvířat.

Nové TV reportáže ke zhlédnutí (1/3/2017)

Rádi bychom upozornili, že byly na webové stránky přidány nové TV reportáže, které byly vysílány na Jihočeské televizi a televizi ZAK. Tématem pro tento měsíc jsou zimní sporty, které si jejich vyznavači zpříjemňují díky finanční podpoře z Regionálního operačního programu Jihozápad. Ten dal vzniknout hned několika novým cyklostezkám, které jsou v tomto období využívány pro běžecké lyžování nebo pomohl rozvinout infrastrukturu lyžařských středisek v Jihočeském a Plzeňském kraji a mnoho dalšího. Celé televizní reportáže lze zhlédnout zde.

ROP Jihozápad je úspěšný, stojí v závěrečné zprávě (10/2/2017)

Regionální operační program NUTS II Jihozápad (ROP Jihozápad) je úspěšným programem, který významně napomohl rozvoji jižních Čech a Plzeňského kraje. Vyplývá to ze závěrečné zprávy, kterou v těchto dnech dokončuje Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad a kterou v průběhu března zašle Evropské komisi. Více informací se dozvíte v tiskové zprávě.

Veletrh dotačních příležitostí (6/2/2017)

Vážení, rádi bychom vás informovali o konání Veletrhu dotačních příležitostí, kterou pořádá agentura CzechInvest ve spolupráci s Eurocentrem České Budějovice. Událost se uskuteční v úterý 21. 2. od 9 do 15 hodin v Clarion Congress Hotelu v Českých Budějovicích. Cílem akce je informovat zájemce o možnostech čerpání dotací. U jednotlivých konzultačních stolků budou zastoupeny podnikatelsky nejoblíbenější zdroje dotací: OP PIK, IROP, OP Zaměstnanost, Aktivní politika zaměstnanosti (Úřad práce), národní dotace MMR, CzechTrade, TA ČR, Program rozvoje venkova a řada dalších. Účast je bez registrace a zdarma. Více informací naleznete na tomto odkazu.

Změna úředních hodin na recepci v ČB (9/1/2017)

Rádi bychom upozornili, že počínaje dnešním dnem dochází ke změně úředních hodin na územním pracovišti v Českých Budějovicích. Změna se týká pouze pondělního dne, kdy se mění konec úředních hodin ze 17. hodiny na 15. hodinu. Ostatní dny zůstávají beze změny.

ROP Jihozápad povede i nadále Ivo Grüner (9/1/2017)

Politikem, který bude v příštích čtyřech letech předsedat Regionálnímu operačnímu programu NUTS II Jihozápad (ROP Jihozápad), zůstává i nadále náměstek hejtmana Plzeňského kraje Ivo Grüner. Jeho zástupcem se stal první náměstek českobudějovického primátora Petr Podhola. Dnes o tom rozhodli na svém ustavujícím zasedání v Písku členové Výboru Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad, který je jedním z orgánů ROP Jihozápad. Více informací získáte v tiskové zprávě.

KONTAKTY
ÚŘAD REGIONÁLNÍ RADY

Jeronýmova 1750/21
370 01, České Budějovice

Recepce tel: +420 389 058 600

e-mail: info@rr-jihozapad.cz

Provoz těchto webových stránek
je hrazen z Operačního programu Technická pomoc 2014–2020.

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní License.