ROP JIHOZÁPAD AKTUALITY
ARCHIV 2016

Nové TV reportáže (23/9/2016)

Rádi bychom upozornili, že byly na webové stránky přidány TV reportáže s předsedou a místopředsedou Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad Ivo Grünerem a Jaromírem Slívou, kteří hovoří o bilanci Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad. Zhlédnout reportáže lze zde.

V čele ROP Jihozápad jsou noví politici (19/12/2016)

Regionální operační program NUTS II Jihozápad (ROP Jihozápad) budou vést noví politici. Vyplývá to z volby zastupitelů Jihočeského a Plzeňského kraje z uplynulých dní. Ti zvolili do Výboru Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad, který je jedním z orgánů řídicích ROP Jihozápad, nové členy. Více informací se dozvíte v tiskové zprávě.

Upozornění na stěhování ÚRR JZ v Plzni (7/12/2016)

Rádi bychom upozornili, že v týdnu od 12. prosince 2016 bude na plzeňském pracovišti Územního odboru implementace programu České Budějovice – Plzeň omezen provoz. Důvodem je stěhování z adresy Avalon Business Center, Poděbradova 2842/1, 301 00 Plzeň na adresu Otýlie Beníškové 1664/14, 301 00 Plzeň 1. Dokumenty předkládané na výzvy k monitorovacím zprávám o udržitelnosti projektu prosím dokládejte na níže uvedenou adresu (Poděbradova 2842/1, 301 00 Plzeň) nejpozději do pátku 9. prosince 2016. V týdnu od 19. prosince 2016 budou veškeré dokumenty zasílány na již novou adresu: Otýlie Beníškové 1664/14, 301 00 Plzeň. Děkujeme za pochopení.

Aktuální směnný kurz Kč/€ Evropské centrální banky – prosinec 2016 (5/12/2016)

Aktuální směnný kurz Kč/€ Evropské centrální banky na měsíc prosinec je 27,045 Kč/€. Celkový přehled vývoje kurzu najdete zde.

Zkrácení úředních hodin dne 5. 12. (2/12/2016)

Upozorňujeme všechny na zkrácení úředních hodin dne 5. 12. Vaše záležitosti bude možné vyřizovat namísto do 17 hodin pouze do 16 hodin.

ROP Jihozápad vyplatil nejvíce peněz obcím (25/11/2016)

Nejvíce financí z Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad (ROP Jihozápad) získaly obce a města. Bylo to přes 53 procent z celého objemu dotací, což představuje více než 9 miliard korun. Vyplývá to ze závěrečné zprávy ROP Jihozápad, kterou dnes (25. 11.) schválili členové Monitorovacího výboru tohoto programu v plzeňském hotelu Primavera. Více informací naleznete v tiskové zprávě.

Aktuální směnný kurz Kč/€ Evropské centrální banky – listopad 2016 (2/11/2016)

Aktuální směnný kurz Kč/€ Evropské centrální banky na měsíc listopad je 27,022 Kč/€. Celkový přehled vývoje kurzu najdete zde.

Nové televizní reportáže ke zhlédnutí (12/10/2016)

Rádi bychom upozornili, že na webové stránky byly přidány nové televizní reportáže. Tentokrát jsme se zaměřili na podporu zdravotnictví. V reportážích se můžete dozvědět co se podařilo vybudovat v nemocnicích a zdravotnických zařízení v Jihočeském a Plzeňském kraji. Byly vystavěny například nové nemocniční pavilony v strakonické nemocnici nebo pořízeno nové vybavení do rokycanské nemocnice a mnohé další. Televizní reportáže je možné zhlédnout zde.

Omezení provozu na Úřadě v Plzni (10/10/2016)

Rádi bychom upozornili, na skutečnost, že dnes bude na územním pracovišti Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad v Plzni omezen provoz. Důvodem je profesní vzdělávání finančních manažerů. Děkujeme za pochopení.

Aktuální směnný kurz Kč/€ Evropské centrální banky – říjen 2016 (4/10/2016)

Aktuální směnný kurz Kč/€ Evropské centrální banky na měsíc říjen je 27,022 Kč/€. Celkový přehled vývoje kurzu najdete zde.

Soutěž Kompas rozhodla o nejoblíbenějších turistických místech (22/9/2016)

Rozhledna na Zadově, krytý most v Lenoře a muzeum loutek ve Svatém Janě nad Malší. To jsou nejoblíbenější turistická místa, podpořená dotacemi z Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad (ROP Jihozápad) v Jihočeském kraji. V Plzeňském kraji to jsou zámek v Boru, rozhledna na Sedle a sportovně rekreační areál v Kralovicích. Tak rozhodli účastníci letošní soutěže Kompas, která se konala letos v létě a její podstatou bylo navštěvovat turistické objekty, podpořené prostřednictvím ROP Jihozápad. Více informací se dozvíte v tiskové zprávě.

Omezení provozu 21. 9. v Českých Budějovicích i Plzni (16/9/2016)

Z důvodu konání výjezdního zasedání zaměstnanců Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad bude ve středu 21. 9. omezen provoz na územních pracovištích v Českých Budějovicích a v Plzni. V Českých Budějovicích bude provoz na recepci v době od 8 do 12 hodin. Zaměstnanci budou reagovat na vaše telefonické a písemné dotazy v následujících dnech. Děkujeme za pochopení.

Aktuální směnný kurz Kč/€ Evropské centrální banky – září 2016 (1/9/2016)

Aktuální směnný kurz Kč/€ Evropské centrální banky na měsíc září je 27,025 Kč/€. Celkový přehled vývoje kurzu najdete zde.

ROP Jihozápad si pro vás připravil nové reportáže (30/8/2016)

Rádi bychom upozornili, že jsme na webové stránky přidali nové televizní reportáže. Tématem na tento měsíc se staly odborně zaměřené školy, které byly modernizovány s finanční pomocí z ROP Jihozápad. V jižních Čechách byla podpořena například Základní umělecká škola ve Velešíně, VOŠ a SPŠ automobilní a technická v Českých Budějovicích nebo VOŠ a SPŠ ve Volyni. V Plzeňském kraji pak ROP Jihozápad finančně přispěl například Střednímu odbornému učilišti elektrotechnickému v Plzni, Gymnáziu Jaroslava Vrchlického v Klatovech nebo Střednímu odbornému učilišti v Domažlicích. Obě reportáže lze zhlédnout zde.

Kompas na poslední týden připravil více cen (24/8/2016)

Ještě týden je možné se zapojit do cestovatelské soutěže Kompas aneb Navštiv projekty ROP Jihozápad, kterou pořádá Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad. V posledním dílčím losování jsme si pro Vás připravili ne 6, ale celkem 10 dárkových balíčků, jejichž obsah bude také nabytý. Jedinou podmínkou je, abychom do 31. 8. přijali alespoň 1000 soutěžních hlasů. K dnešnímu dni evidujeme téměř 900 hlasů a proto pevně věříme, že dosažení čtyřciferné hodnoty pro vás bude jen symbolickou podmínkou.

Prolomí Kompas tisícovou hranici? (18/8/2016)

Letní cestovatelská soutěž Kompas zaznamenala k dnešnímu poledni 785 přijatých soutěžních hlasů. Ještě 13 dní, tedy do 31. 8., mohou cestovatelé zadávat soutěžní kód, který naleznou na jednom z 10 míst. Pět projektů se nachází na území Jihočeského a pět na území Plzeňského kraje. Každý týden probíhá losování, kde vybereme vždy 6 výherců. Cestujte s ROP Jihozápad a vyhrajte hodnotné ceny. Více informací naleznete na www.rr-jihozapad.cz/kompas.

Prodej Škody Octavia (18/8/2016)

Rádi bychom upozornili, že Regionální rada regionu soudržnosti Jihozápad vyhlásila dne 18. 8. Záměr prodeje nadbytečného a neupotřebitelného majetku. Od dnešního dne až do 22. 9. 2016 do 14 hodin je možné podávat nabídky ke koupi služebního vozu – konkrétně Škody Octavia. Podrobnější informace s podmínkami prodeje a parametry vozidla naleznete zde.

Páté losování ovladly ženy (5/8/2016)

V soutěži Kompas se usmálo štěstí na dalších 6 soutěžící. Zajímavostí je, že v rámci 5. kola se jedná výhradně o ženy. Mezi 94 hlasujícími jsou samozřejmě i muži, ti ale tento týden vylosováni nebyli. Zoufat však nemusí. Všechny přijaté hlasy budou započítány do závěrečného losování, kde budeme soutěžit o elektroniku. Ve hře je GoPro kamera, hodinky s GPS, navigace do auta, elektronická čtečka a iPod shuffle.

Soutěž Kompas je ve své polovině (2/8/2016)

Soutěž Kompas, kterou již pátým rokem pořádá Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad, vstoupila do své druhé poloviny. Doposud jsme zaznamenali více než 500 soutěžních hlasů, ze kterých každý týden losujeme několik výherců. V soutěži lze vyhrát například záložní baterii, USB do auta, švýcarský nůž Victorinox, termohrnek nebo deku a další zajímavé ceny od našich partnerů. Na začátku září – konkrétně 9. 9. proběhne závěrečné losování, kde se budete moci těšit na GoPro kameru, elektronickou čtečku knih, navigaci do auta, iPod shuffle nebo GPS hodinky s navigací.

Aktuální směnný kurz Kč/€ Evropské centrální banky – srpen 2016 (1/8/2016)

Aktuální směnný kurz Kč/€ Evropské centrální banky na měsíc srpen je 27,045 Kč/€. Celkový přehled vývoje kurzu najdetezde.

Turisty zatím nejvíce táhne Zámek Bor u Tachova (29/7/2016)

Historická památka ze 13. století Zámek Bor u Tachova je zatím nejvyhledávanějším turistickým cílem soutěže Kompas. Té se může zúčastnit každý, kdo během letních prázdnin cestuje za památkami a kulturou, po cyklistických stezkách nebo navštěvuje veřejná koupaliště v západních a jižních Čechách. Soutěž pořádá Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad a jejím cílem je hlasovat o nejoblíbenějším turistickém cíli, který byl podpořený prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad (ROP Jihozápad). Více informací se dozvíte v tiskové zprávě.

Lokální povodně (27/7/2016)

V důsledku lokálních povodní, které postihly v červenci 2016 některé oblasti regionu soudržnosti Jihozápad, žádáme příjemce, aby se spojili se svým finančním manažerem a nahlásili škody vzniklé u projektů podpořených z Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad. V Oznámení o změně projektu je nutné uvést co nejpodrobněji rozsah poškození (místně, finančně a věcně) a doložit vše fotodokumentací. Další postup, zejména u případných změn projektu vyvolaných v důsledku povodní, je nutné v co nejkratším čase konzultovat s finančním manažerem. Více informací je uvedeno v dokumentu s názvem Možné problémy příjemců ROP Jihozápad v souvislosti s živelní pohromou a principy pro jejich řešení, který je k dispozici na následujícím odkazu v kapitole ostatní dokumenty a legislativa.

Soutěž Kompas je téměř v polovině (26/7/2016)

Za několik málo dní to bude měsíc co odstartoval pátý ročník soutěže Kompas, aneb Navštiv projekty ROP Jihozápad! Do této doby se soutěže zúčastnilo více než 400 výletníků. V pátečním losování jsme zaznamenali 160 přijatých hlasů, ze kterých jsme vybrali 6 šťastlivců. Zapojte se do soutěže i vy vyhrajte hodnotné ceny ROP Jihozápad a našich partnerů.

Více než 3,3 miliardy z ROP Jihozápad napomohly rozvoji cestovního ruchu (25/7/2016)

Více než 3,3 miliardy korun z Evropské unie napomohly v uplynulých letech rozvoji cestovního ruchu v Jihočeském a Plzeňském kraji. Zasloužil se o to Regionální operační program NUTS II Jihozápad (ROP Jihozápad), z nějž mířily finance na 344 projektů z oblasti rozvoje infrastruktury cestovního ruchu, revitalizace památek a využití kulturního dědictví v rozvoji cestovního ruchu a rozvoje služeb cestovního ruchu, marketingu a produktů cestovního ruchu. Více informací se dozvíte v tiskové zprávě.

Soutěž Kompas zná další výherce (18/7/2016)

V pátek 15. července proběhlo v pořadí druhé losování v soutěži Kompas aneb Navštiv projekty ROP Jihozápad! Druhého kola se zúčastnilo celkem 124 soutěžících, což je dvojnásobek oproti prvnímu kolu. Není se čemu divit – léto je v plném proudu a vy můžete každý týden vyhrát hodnotné ceny, které si pro Vás připravil Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad ve spolupráci se soutěžními projekty. Poznávejte krásy Čech, třeba se na Vás usměje štěstí.

ROP Jihozápad rozdělil mezi příjemce 17,4 miliard korun (12/7/2016)

Rádi bychom informovali širokou veřejnost, že v rámci Regionálního operačního programu Jihozápad již byla podána poslední souhrnná žádost o platbu. Celkem bylo na území Plzeňského a Jihočeského kraje realizováno 1132 projektů a příjemcům dotace bylo proplaceno 17,4 miliard korun.

Veřejná koupaliště fungují zejména díky EU (11/7/2016)

Už několik let využívají obyvatelé i návštěvníci Plzeňského a Jihočeského kraje veřejná koupaliště, která byla postavena či zmodernizována s finanční pomocí Evropské unie. Několik bazénů i letních plováren bylo v regionu vybudováno díky podpoře Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad (ROP Jihozápad). Více se dozvíte v tiskové zprávě.

První losování v soutěži Kompas je za námi (8/7/2016)

Dnes v ranních hodinách proběhlo první losování výherců v soutěži Kompas aneb Navštiv projekty ROP Jihozápad! Na šest soutěžících se usmálo štěstí a mohli se tak těšit například na deku, záložní baterii, ručník, cestovní láhev nebo dárkové balíčky od partnerů soutěže. Do prvního kola bylo zařazeno celkem 62 soutěžních hlasů. Cestujte, poznávejte a zapojte se do naší soutěže. Další losování probíhá už v pátek 15. 7.

Zhlédněte nové televizní reportáže (8/7/2016)

Rádi bychom upozornili, že jsme na webové stránky přidali nové televizní reportáže. Tématem na tento měsíc se staly bazény a koupaliště, které byly postaveny nebo modernizovány s finanční pomocí z ROP Jihozápad. Návštěvníci jižních Čech si tak mohou užívat například v přírodním biotopu na Borku u Českých Budějovic, na plaveckém bazénu v Jindřichově Hradci, na koupališti ve Vimperku a Zvíkovském Podhradí. V Plzeňském kraji pak vznikl nový přírodní biotop v Blovicích, byl zcela opraven areál v Plzni na Lochotíně nebo se nového koupání těší i návštěvníci tachovského koupaliště. Obě reportáže lze zhlédnout zde.

Letní cestovatelská soutěž Kompas je zpátky (1/7/2016)

Počínaje dnešním dnem odstartovala prázdninová soutěž Kompas, jejíž podstatou je navštěvovat turisticky zajímavá místa, která byla podpořena z Regionálního operačního programu Jihozápad. Na každém takovém místě je možné nalézt unikátní kód, který zadáte na www.rr-jihozapad.cz/kompas a pak už jen čekáte, zda se na Vás usměje štěstěna. Tento rok je zapojeno do soutěže 10 projektů – pět z Jihočeského a 5 z Plzeňského kraje. Každý týden proběhne losování o hodnotné ceny, které si pro Vás připravil ROP Jihozápad ve spolupráci s soutěžními projekty. Zapojte se do soutěže i vy.

Aktuální směnný kurz Kč/€ Evropské centrální banky – červenec 2016 (1/7/2016)

Aktuální směnný kurz Kč/€ Evropské centrální banky na měsíc červenec je 27,114 Kč/€. Celkový přehled vývoje kurzu najdete zde.

Upozornění na změnu umístění recepce v Českých Budějovicích (28/6/2016)

Rádi bychom upozornili, že od 1. 7. 2016 bude recepce Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad v Českých Budějovicích přesunuta z 1. do 2. poschodí. Úřední hodiny zůstávají beze změn.

Veřejnost může opět hlasovat o nejzajímavějších turistických místech (27/6/2016)

Stejně jako v uplynulých čtyřech letech se také letos může veřejnost zapojit do soutěže Kompas a hlasovat o nejatraktivnějším turistickém cíli v Jihočeském a Plzeňském kraji, podpořeném prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad (ROP Jihozápad). Více informací se dozvíte v tiskové zprávě.

Povinnosti příjemce po ukončení udržitelnosti projektu (23/6/2016)

Dovolujeme si upozornit, že i po ukončení doby udržitelnosti projektu, zůstávají v platnosti další povinnosti vyplývající z jednotlivých ustanovení Smlouvy o podmínkách poskytnutí dotace z Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad. Jednou z povinností příjemce je řádné uchovávání veškeré dokumentace vztahující se k projektu, přičemž tato doba činí v souladu s čl. 88 obecného nařízení minimálně 3 roky od uzavření programu. Datum uzavření programu je vázáno na stanovisko Evropské komise, podle doporučení Ministerstva pro místní rozvoj se v případě uchovávání dokumentace může jednat o povinnost minimálně až do roku 2025. O datu uzavření Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad budou příjemci informováni. Po ukončení udržitelnosti projektu zůstávají v platnosti také povinnosti vyplývající z notifikačních podmínek v případě dopravních prostředků. V této souvislosti upozorňujeme příjemce, že plnění výše uvedených podmínek může být kontrolováno dotčenými orgány i po ukončení doby udržitelnosti projektu.

Úřad kontroluje, zda projekty fungují i po proplacení dotace (17/6/2016)

Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad (úřad) stále kontroluje, zda projekty, které byly dotovány v rámci Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad (ROP Jihozápad), správně fungují. „Projekty budeme kontrolovat minimálně do roku 2020,“ uvedl Karel Hron, pověřen vedením Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad. Více informací se dozvíte v tiskové zprávě.

Aktuální směnný kurz Kč/€ Evropské centrální banky – červen 2016 (1/6/2016)

Aktuální směnný kurz Kč/€ Evropské centrální banky na měsíc červen je 27,021Kč/€. Celkový přehled vývoje kurzu najdete zde.

ROP Jihozápad se představil zástupcům Chorvatské delegace (26/5/2016)

Ve středu 25. 5. se v Plzni uskutečnilo jednání se zástupci chorvatské delegace. Mezi hlavními body programu bylo představení Regionálního operačního programu Jihozápad. Setkání se účastnil předseda Regionální rady Jihozápad Ivo Grüner v doprovodu vedoucí územního odboru implementace programu Plzeň Ivety Hametové a společně seznámili chorvatskou návštěvu s fungováním Regionálního operačního programu Jihozápad v uplynulém programovém období.

Připomeňte si s námi Den Evropy (9/5/2016)

Právě na dnešní den připadá Den Evropy, kterým si připomínáme své evropské občanství a ideje s tím spojené. Slavíme jej na počest Roberta Schumana, tehdejšího ministra zahraničí, který se zasloužil o vznik Evropské unie.

Upozornění pro příjemce (3/5/2016)

V souvislosti s dokládáním vlastnických vztahů projektů realizovaných z ROP NUTS II Jihozápad upozorňujeme všechny příjemce na opakované nedostatky, které se týkají dokládání vypořádání těchto vlastnických vztahů v řádných termínech.

Jako příjemci dotace z ROP NUTS II Jihozápad jste povinni doložit relevantní dokumentaci související s tímto vypořádáním, a to např.:

  • v případě uzavření Smlouvy o budoucí smlouvě kupní nebo Smlouvy o budoucí smlouvě o zřízení věcného břemene je nutné doložit vypořádání těchto smluv v řádných termínech uvedených v těchto smlouvách,

  • v případě Smlouvy o právu k provedení stavby nebo opatření na pozemku vlastníka je nutné doložit vypořádání majetkoprávních vztahů, pokud bylo toto v dané smlouvě stanoveno.

Tyto dokumenty by měly být přílohou monitorovací zprávy o zajištění udržitelnosti projektu, jsou-li pro Váš projekt relevantní a nebyly-li předloženy již dříve.

Příručka pro příjemce Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad, str. 79 uvádí: „Spolu s první monitorovací zprávou o zajištění udržitelnosti projektu kopie dokladu o prokázání vlastnických vztahů v případě doložení tzv. jiného práva, tj. např. kupní smlouvu, smlouvu o zřízení věcného břemene – u již ukončených projektů v případě, že žadatel doložil k žádosti o poskytnutí dotace smlouvu o budoucí kupní smlouvě, smlouvu budoucí o zřízení věcného břemene či jiný druh smlouvy o smlouvě budoucí a dosud nepředložil naplnění této smlouvy. V případě existence tzv. jiného práva, uvede příjemce v monitorovací zprávě, zda majetkoprávní podmínky, za kterých byl projekt schválen, stále platí a není ohrožena udržitelnost projektu“.

Věnujte prosím pozornost výše uvedenému, neboť v případě, že vlastnické vztahy nemá ÚRR JZ řádně a včas doloženy, je nucen tuto skutečnost projednat a řešit jako možné podezření na nesrovnalost.

Aktuální směnný kurz Kč/€ Evropské centrální banky – květen 2016 (2/5/2016)

Aktuální směnný kurz Kč/€ Evropské centrální banky na měsíc květen je 27,045 Kč/€. Celkový přehled vývoje kurzu najdete zde.

Aktuální směnný kurz Kč/€ Evropské centrální banky – duben 2016 (1/4/2016)

Aktuální směnný kurz Kč/€ Evropské centrální banky na měsíc duben je 27,075 Kč/€. Celkový přehled vývoje kurzu najdete zde.

Prohlédněte si nové fotografie projektů (24/3/2016)

Rádi bychom upozornili, že na úvodní straně webových stránek Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad můžete zhlédnout nové fotografie zachycující úspěšně realizované projekty financované prostřednictvím Regionálního operačního programu Jihozápad. Všechny zobrazené projekty spadají do prioritní osy 1 – Dostupnost center. V rámci ní byly rekonstruovány, modernizovány nebo postaveny komunikace II. a III. třídy. a místní komunikace. Dále došlo k rozšíření vozového parku v několika městech Jihočeského a Plzeňského kraje a v neposlední řadě byla modernizována nádraží a autobusové zastávky včetně jejich vybavení.

Region Jihozápad dokončuje proplácení projektů komunikací za více než 200 milionů (23/3/2016)

Už téměř 134 milionů korun bylo k polovině letošního března proplaceno díky Regionálnímu operačnímu programu NUTS II Jihozápad (ROP JZ) v rámci 35. výzvy tohoto programu, zaměřené na rozvoj komunikací v obcích a městech Plzeňského a Jihočeského kraje. Tato poslední výzva ROP Jihozápad umožnila zájemcům čerpat finance z Evropské unie na rozvoj místních komunikací, tedy například na rekonstrukce silnic, parkovišť, chodníků či instalaci světelné signalizace.Více se dozvíte v tiskové zprávě.

Upozornění pro příjemce dotace (7/3/2016)

Rádi bychom upozornili na skutečnost, že na Úřadě Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad v Plzni nebude možné kontaktovat jeho zaměstnance na pevných linkách a emailech zítra 8. 3. v době od 7.30 do 10.30. Důvodem je přerušení dodávky elektrické energie. V případě potřeby volejte na mobilní telefony.

ROP Jihozápad už proplatil většinu dotací (4/3/2016)

Regionální operační program NUTS II Jihozápad (ROP Jihozápad), který je jedním z nejúspěšněji čerpaných operačních programů v období 2007–2013, už proplatil většinu financí úspěšným příjemcům evropských dotací. V lednu letošního roku měl proplaceno už 98,5 procenta celkových dotací a zařadil se tak na první místo mezi regionálními operačními programy v objemu vyplacených peněz. Poslední finance z ROP Jihozápad se dočerpají v příštích měsících. Více informací se dozvíte v tiskové zprávě.

Na Základní škole Jana Husa v Písku mají nové vybavení (3/3/2016)

Díky projektu podpořenému v rámci 34. výzvy ROP NUTS II Jihozápad bylo na Základní škole Jana Husa v Písku pořízeno nové vybavení do stávajících učeben. V rámci projektu, jehož předpokládané celkové způsobilé výdaje činí 3,4 milionů korun, byly pořízeny lavice s židlemi, notebook, tiskárna a datový projektor do kmenových učeben, pomůcky pro fyziku, tělocvik či přírodopis. Dále byly v rámci projektu pořízeny interaktivní tabule a nové počítače do učebny informatiky. Pro hudební výuky bylo pořízeno digitální piano a bicí souprava. Vybavení bylo rozmístěno na první i druhý stupeň základní školy. Dotace, která činí 85 % z celkových způsobilých výdajů projektu, se předpokládá ve výši 2,9 milionů korun.

Aktuální směnný kurz Kč/€ Evropské centrální banky – březen 2016 (1/3/2016)

Aktuální směnný kurz Kč/€ Evropské centrální banky na měsíc březen je 27,064 Kč/€. Celkový přehled vývoje kurzu najdete zde.

V Radomyšli byla dokončena rekonstrukce místní komunikace (3/2/2016)

Díky projektu podpořenému z ROP NUTS II Jihozápad v rámci 31. výzvy byla zrekonstruována místní komunikace, která tvoří přístup k nové zástavbě rodinných domů. V rámci projektu došlo také k vybudování nových parkovacích stání a k lepšímu přístupu na sportovní hřiště. Předpokládané celkové způsobilé výdaje projektu činí 3,8 milionů korun, dotace z ROP NUTS II Jihozápad bude příjemci proplacena ve výši 3,3 milionů korun.

Aktuální směnný kurz Kč/€ Evropské centrální banky – únor 2016 (2/2/2016)

Aktuální směnný kurz Kč/€ Evropské centrální banky na měsíc únor je 27,021 Kč/€. Celkový přehled vývoje kurzu najdete zde.

Změna úředních hodin na recepci (5/1/2016)

Rádi bychom upozornili, že s platností od 1. 1. 2016 dochází ke změně úředních hodin na recepci Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad v Českých Budějovicích. Nové úřední hodiny naleznete zde.

Základní škola v Písku vybavila pro žáky učebny (21/1/2016)

Základní škola Jana Husa a Mateřská škola Písek pořídila pro žáky nové vybavení do tříd díky projektu podpořeného v rámci 34. výzvy ROP NUTS II Jihozápad. Cílem projektu s názvem „Zkvalitnění vybavení školy“ je zajištění vhodných podmínek pro základní vzdělávání žáků. V rámci projektu byl pořízen nábytek, interaktivní tabule s dataprojektory, notebooky, počítače, pomůcky na tělesnou výchovu, digitální piano a bicí sada pro hudební výchovu, a další pomůcky pro přírodopis, zeměpis či fyziku. Dotace ve výši 2,9 milionů korun bude činit 85 % z celkových způsobilých výdajů projektu.

Muzeum v Rabštejně slavnostně otevírá muzeum (15/1/2016)

Dne 18. ledna 2016 bude slavnostně otevřeno muzeum v Rabštejně nad Střelou, které mohlo vzniknout díky projektu podpořeného v rámci 23. výzvy ROP NUTS II Jihozápad. V rámci projektu došlo k rekonstrukci budovy, vyhlídkové terasy, zprovoznění muzea a turistického infocentra. Nově tak vzniklo centrum volného času a městské muzeum. Návštěvníci se mohou těšit například na expozici věnované historii regionu nebo přírodním památkám.

Ve městě Vodňany byly zrekonstruovány tři úseky místní komunikace (11/1/2016)

Díky třem projektům, které byly podpořeny z ROP NUTS II Jihozápad v rámci 31. výzvy, byly ve Vodňanech na Strakonicku zrekonstruovány tři úseky místní komunikace. Prvním rekonstruovaným úsekem je komunikace v Újezdu u Vodňan v délce 285,40 m, druhým úsekem je místní komunikace k chatové osadě U Železného mostu a část Benďák v délce 886,45 m a třetím úsekem je komunikace tvořící spojnici mezi lokalitou Na žabce a obytným domem Kuršů v délce 410,50 m. Celková výše dotace za všechny tři úseky se předpokládá na 7,5 milionů korun, což činí 85 % z celkových způsobilých výdajů.

Nové financování ROP Jihozápad (7/1/2016)

Vzhledem ke skutečnosti, že dochází k postupnému ukončování Regionálního operačního programu Jihozápad, došlo ke změně i v jeho financování. K těmto účelům byl vytvořen projekt s názvem Ukončování ROP NUTS II Jihozápad v letech 2016–2017, který je financován z Operačního programu Technická pomoc 2014–2020. Díky tomu zajistí Regionální rada regionu soudržnosti Jihozápad řádné ukončení programu. Základní informace o projektu naleznete zde.

Aktuální směnný kurz Kč/€ Evropské centrální banky – leden 2016 (4/1/2016)

Aktuální směnný kurz Kč/€ Evropské centrální banky na měsíc leden je 27,029 Kč/€. Celkový přehled vývoje kurzu najdete zde.

KONTAKTY
ÚŘAD REGIONÁLNÍ RADY

Jeronýmova 1750/21
370 01, České Budějovice

Recepce tel: +420 389 058 600

e-mail: info@rr-jihozapad.cz

Provoz těchto webových stránek
je hrazen z Operačního programu Technická pomoc 2014–2020.

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní License.